Vianočný večierok Rumové degustácie

5 dôvodov prečo je rumová degustácia vhodným vianočným večierkom

Na konci roka býva dobrým zvykom poďakovať za prácu svojím zamestnancom a kolegom. Je to čas, kedy na chvíľu všetci vypíname od povinností bežných dní a naša pozornosť sa uberá smerom k príjemným, rodinným záležitostiam.

Našu degustáciu je lepšie raz zažiť ako o nej 100x počuť, veď posúďte

Predtým, ako sa všetci rozídu domov, k rodičom, babkám a dedkom si zamestnanci, manažéri a konatelia zvyknú sadnúť za jeden stôl a zhodnotiť priebeh roka. Je jasné, že rok 2020 bol diametrálne odlišný, ako roky na ktoré sme boli zvyknutí. To však neznamená, že tento rok nebudete môcť vaším zamestnancom dopriať vianočný večierok, ktorý si zaslúžia.

Diplomatico a Vianoce.
Vianoce v podaní obľúbeného Diplomatica.

Poďakovanie, večera a rum…

Vianočný večierok v znamení rumovej degustácie je osvedčenou zábavou pre všetky partie kolegov. Naozaj sme sa stretli s úžasnou spätnou väzbou od všetkých klientov, ktorým sme spríjemnili predvianočný čas. Či už išlo o zväčša pánske, alebo dámske kolektívy, pútavý výklad, dobrý rum a súťaženie zapôsobilo na každého.

Prečo je rumová degustácia vhodným vianočným večierkom?

1. Aj keď sme už zorganizovali niekoľko desiatok súkromných akcií, rumová degustácia je originálnym spestrením akejkoľvek kolektívnej akcie. Stále sa stretávame s veľkým množstvom ľudí, ktorí degustáciu zažívajú úplne po prvýkrát. Je len veľmi malá šanca, že sa pri návrhu zorganizovať rumovú degustáciu stretnete s názorom ako “zasa degustácia?” alebo “to nikoho nebude baviť a budú tam len tak znudene sedieť”.

2. Alkohol zadarmo je benefit, na ktorý zamestnanci len tak nezabudnú. Nebudeme si klamať, žijeme na Slovensku a slávnostné prípitky sú hlboko zakorenené v našej histórii. Či už ide o oslavy, výročia, svadby, team buildingy, sviatky, víkendy, návštevy… väčšinou si doprajeme štamprlík alebo dva. Čo však my Slováci máme ešte radšej ako pitie alkoholu, je pitie kvalitného alkoholu zadarmo.

3. Rum je veľmi zaujímavou témou na rozprávanie. Niekoho zaujme viac história, iného zasa výrobný proces. Dámy nastražia uši pri romantických legendách, muži vystrkujú jazýčky pri opisovaní chuťových profilov. Celý výklad, ktorý vám náš rumeliér podá je bez zdĺhavých detailov alebo technických výrazov. Dbáme nato, aby našej reči chápal aj človek, ktorý rum nikdy nepil a rovnako zaujmeme skúseného rumára.

Na zdravie s rumom.
Na zdravie, priatelia!

4. Pre pánov, aj dámy. Pripomenieme, že sa jedná o rumovú degustáciu a nie krčmovú zábavu. Degustačné vzorky majú 0,02dcl, to znamená pólku klasickej nula štvorky (0,04dcl). Selekcia spravidla pozostáva minimálne z dvoch sladších rumov, ktoré potešia chuťové kanáliky najmä dámskeho publika. Ak prevažujú dámy, vieme pridať viac nasladlých rumov, poprípade vieme urobiť degustáciu iba z nasladlých rumov. Rumová degustácia je tak skvelým vianočným večierkom bez rozdielu pohlavia.

5. V tom najlepšom prichádza súťaženie. Väčšinu degustácii robíme na 6 rôznych rumov. Po poslednom rume začína súťažná časť. To znamená, že obecenstvo už je vysmiate, dobre zahriate a pripravené využiť nadobudnuté informácie v súťaži s kolegami. A tu začína ozajstná zábava, fandenie, tlieskanie a na koniec radosť z výhry.

6. Bonus – Rumová degustácia je dostupnejšia ako si myslíte. Vianočný večierok dokážeme maximálne prispôsobiť vášmu rozpočtu. Trh s rumom je veľmi pestrý a aj z lacnej až stredne drahej kategórie, dokážeme vybrať kvalitné a rôznorodé vzorky.

Dokázali by sme pridať ďalšie dôvody, kvôli ktorým vám budú kolegovia ďakovať za skvelý nápad na tohtoročný vianočný večierok. Ak dovolíte, pár esíčiek si necháme v rukáve, aby sme ich mohli vytiahnuť počas spoločne stráveného večera.

Ak sme vás presvedčili alebo minimálne zaujali, budeme radi ak sa s nami spojíte. Môžete tak urobiť vyplnením jednoduchého formuláru nižšie, alebo nám rovno zavolajte.